Boże Narodzenie | Ciastka

Pyszne ciastka gwiazdki, jak ciastka francuskie

30 listopada 2018
Jump to recipe

Grudzień to dla mnie okres, który kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Takim prawdziwym, rodzinnym świętem, pachnącym choinką, koniecznie pomarańczami lub mandarynkami i domowym, aromatycznym jedzeniem. To z grudniem kojarzy mi się zapach gotowanego kompotu z suszu, pieczonego sernika czy gotowanych grzybów zarówno do pierogów jak i na zupę. Ale grudzień to miesiąc, w którym piekę również więcej ciasteczek, niż w ciągu całego roku. I to niekoniecznie tych piernikowych. Część ciastek trafia do naszych brzuchów, część na choinkę a część do puszek na ciastka, gdzie muszą doczekać swojej chwili.

Te ciastka są po prostu rewelacyjne w smaku. Każdy kto ich próbował, szybko sięgał po kolejne i kolejne. Do tego nie wymagają dużej liczby składników i są zwyczajnie proste w wykonaniu.

Dzisiaj zatem zapraszam na ciastka gwiazdki. Ciastka kruche, które ślicznie rozwarstwiają się zupełnie jak ciastka francuskie. To rozwarstwianie, zapewnia nam spora ilość użytego masła. I tak, to musi być masło 😉

Ciastka możecie nadziewać, możecie dekorować dowolnie. W oryginale, był to cynamon wymieszany z cukrem. Mi jakoś nie podeszło to zestawienie i użyłam płatków migdałowych a w części zwykłego cukru.

Oczywiście możecie wycinać dowolne kształty. Możecie bawić się długością pieczenia. Dłużej pieczone ciastka są bardziej kruche, krócej miększe.

Oryginalny przepis pochodzi stąd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *