Z drożdżami

Bułki Maślane

4 grudnia 2018
Jump to recipe

Nie wiem w jakich czasach dorastaliście, ale ja z dzieciństwa i nie tylko, pamiętam smak pysznych maślanych bułek i rogali z piekarni. Te dzisiejsze, niczym niestety ich nie przypominają. Taka bułka maślana z mlekiem… mniam.

Dzisiaj zapraszam właśnie na takie aromatyczne maślane bułeczki. Zwykle wypieki maślane kojarzą mi się z kruszonką, ale te bułeczki jej nie posiadają, mimo to smakują naprawdę świetnie. Są słodkie, dla mnie ciut za słodkie, ale ja mało cukru jadam, mężowi za to bardzo smakowały. Ja w każdym razie przy przyszłym pieczeniu zmniejszę ilość cukru o ok. 1/3.

Bułeczki są pachnące, mięciutkie i nie kruszą się przy krojeniu.

Bułeczki wypatrzyłam podczas przeglądania instagrama i urzekł mnie ich wygląd. Oryginalny przepis znajduje się tutaj. Bardzo Wam polecam ten blog, bo to skarbnica wielu naprawdę świetnych przepisów.

Jak wspominałam, bułeczki są dość słodkie, dlatego proponuję jednak zmniejszyć ilość cukru. Ja też kolejnym razem podczas pieczenia przesmaruję bułecki z wierzchu rozpuszczony masłem, co jeszcze bardziej podkreśli ich smak. Poniżej oryginalny przepis, wedug którego wychodzi 8 bułeczek, mi wyszło 9.

A bułeczki na pewno zagoszczą u nas na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *