Fit | Inne

Koktajl- pudding fit z chia, porzeczkami, malinami, brzoskwinią i borówkami

26 lipca 2017
Jump to recipe

Dzisiaj zapraszam Was na coś lekkiego. Pan mąż jak wraca wieczorem z pracy, niekiedy nie ma ochoty na kolację konkret, tylko coś lekkiego. Taki koktajl sprawdzi się idealnie. Nie jest ciężki, nie zalega w brzuchu, można po nim ćwiczyć jeśli akurat macie na to ochotę.

Dobrze, aby nasiona chia namaczały się w mleku kilka godzin, ale nawet jeśli odstawimy je na kilkanaście minut i potem użyjemy blendera, też wychodzi coś pysznego. Jedynie konsystencja jest mniej zawiesista, więc przy dodawaniu musu z owoców, część musu podtopi się, co mi osobiście nie przeszkadza, ale dla wizualnych wrażliwców może robić różnicę 😉

Ja użyłam mleka migdałowego, ale możecie użyć dowolnego, Waszego ulubionego mleka, z krowim mlekiem włącznie 😉 A dodatki do naszego puddingu, koktajlu, deserku…. pełna dowolność, czyli to, co akurat macie pod ręką. U nas były brzoskwinie, borówki, maliny i porzeczki. Możecie owocki zblendować razem, albo pobawić się i blendować je kolorami a następnie układać warstwowo na chia.  Możecie część owoców zblendować jak u nas – maliny i porzeczki, a resztę wrzucić na górę. Jak nie zrobicie, i tak będzie pysznie.

Łasuchy mogą dodać jeszcze startą na tarce czekoladę.

 

 

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *