Ciastka | Fit

Ciastka gryczane z masłem orzechowym

18 października 2016

Ostatnio szalałam z różnego rodzaju ciachami z kremem i owocami. Czas przyszedł na coś lżejszego, ale równie pysznego. Panie i Panowie, oto one, krąglutkie, pyszniutkie, szybciutko znikające…Ciastka z mąki gryczanej z dodatkiem masła orzechowego. Robi się je dosłownie w kilka minut, potem tylko pieczenie.

Masło oczywiście mojej produkcji, w wersji crunchy, z kawałkami orzeszków, bo pan blender nie daje rady na gładziutko pojechać orzechów. Nada się równie dobrze, to sklepowe. Jeśli nie masz erytrolu, nic straconego, dodaj inny zdrowy zamiennik cukru.

ciacha z masła orzechowego

Jeśli szukacie zdrowych pomysłów na ciastka, dodajcie zamiast tradycyjnego tłuszczu, właśnie masło orzechowe lub olej kokosowy, to doskonałe a przede wszystkim zdrowe zamienniki. Cukier również możecie zastąpić na kilka sposobów.

Ciacha idealne do kawy czy jako przegryzka w chwilach słabości. Nadadzą się również na drugie śniadanie. U nas obowiązkowo z mleczkiem ( tak, wiem, że niezdrowe;p)

U mnie w roli scalacza ciastek, wystąpiła mąka gryczana, z niepalonej gryki. Jeśli użyjecie mąki gryczanej z gryki palonej, Wasze ciacha będą ciemniejsze i miały bardziej intensywny smak. Jeśli Wasze masło jest bardzo rzadkie, może trzeba będzie dodać ciut więcej mąki.

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *