Ciasta ucierane

Ciasto jogurtowe z rabarbarem

1 czerwca 2017
Jump to recipe

Delikatne ciasto jogurtowe, nie za słodkie. Zwieńczone lukrem, który podkreśla kwaskowaty smak, jaki ciasto jogurtowemu nadaje rabarbar.

Przepis na to ciasto jogurtowe jest ze mną bardzo długo. Wygrzebałam przepis na nie w jakiejś gazecie. W czasach liceum piekłam je głównie w formie babki czy też zwykłego ciasta. Dzisiaj zapraszam na ciasto jogurtowe z rabarbarem i lukrem, jeśli lubicie.

 

ciasto jogurtowe z rabarbaremWażne, aby wszystkie składniki ciasta miały jednakową temperaturę, a olej dodawano do ciasta wąski i wolnym strumieniem. Inaczej ciasto może się zważyć i możemy doczekać się efektownego zakalca 😉

Mi się strasznie podoba taki układ rabarbaru na cieście. Podejrzałam go na Pintereście. Zamiast zwykłego krojenia rabarbaru na paseczki, możemy pokroić go w kawałki równej wielkości i poukładać naprzemiennie, tworząc taki fajny efekt.

Oczywiście, ciasto świetnie smakuje samo, ale możecie dodać tutaj dowolne owoce. Wybornie smakuje z czerwonymi porzeczkami. Ja w wypadku tych bardziej kwaskowych dodatków jak właśnie rabarbar czy porzeczki, dodaję takie chlapnięcia lukrem lub też posypuję ciasto cukrem pudrem. W przypadku naturalnie słodkich owoców, takie dodatki wydają mi się zbędne, ale kto co lubi.

Nie podaję szczegółowej ilości cukru, bo przyznam się, nie mierzyłam jej. Dodajcie tyle cukru, aby otrzymać odpowiednią konsystencję lukru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *