Z drożdżami

Szybkie bułki orkiszowo-pszenne na drożdżach

17 września 2018
Jump to recipe

Chleb się właśnie skończył, ale prawdę mówiąc, z powodu choroby nie miałam siły nastawiać kolejnego. Jakoś tak mam ostatnio, że jak choruje, to jestem totalnie bez sił. I co śmieszne, przecież nastawienie chleba, nie wiąże się z jakimś wielkim wyczynem. Chyba odrzucała mnie konieczność pomyślenia o tym fakcie dzień wcześniej, bo przecież nie będę piekła tego samego chleba, gotowego w kilka godzin już setny raz 😉 Kręciłam się tak po domu i kręciłam, a czas leciał i leciał. A tu niedługo pan mąż wróci z pracy a potem nadejdzie czas kolacji i trzeba będzie zrobić kanapki, tylko z czego?

Czasu na zrobienie chleba zatem już nie było. Musiały być bułki. Padło na orkisz pełnoziarnisty, bo ten ostatnio zamówiłam, dodatek mąki pszennej no i oczywiście drożdże, bo wszak czasu było mało.

Bułeczki wyszły naprawdę pyszne. Nie było żadnego problemu z ich formowaniem i późniejszym wyrastaniem. Co ważne, bułeczki bardzo dobre są nawet kolejne dwa dni, co przy wypiekach drożdżowych, nie jest takie oczywiste.

 

Ten kolor bułki zawdzięczają wspomnianej mące pełnoziarnistej orkiszowej. Na wierzch dałam płatki owsiane, czarnuszkę, mak, pestki słonecznika, ale dajecie jak zwykle to, co macie lub co lubicie 😉

Przyznam się, że ciężko było mi się powstrzymać i nie spróbować bułeczki zanim wystygła.

Z podanej porcji wychodzi ok. 10 bułeczek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *