Sałatki/Surówki

Fit sałatka z mozzarellą, pomidorami, kiwi i awokado

6 marca 2017
Jump to recipe

Ta sałatka powstała przypadkiem. Wyjmowałam po kolei rzeczy z lodówki i zbierałam to, co zalegało mi na zewnątrz. Z powodu koloru, sałatka miała nazywać się Shrek z Czerwonym Kapturkiem;), ale chyba nikt nie wpadłby na to, aby szukać ją pod taką nazwą.

W każdym razie, połączenie sera, kiwi, awokado i pomidorów to naprawdę strzał w dziesiątkę.

Ja jako podstawy sałaty, użyłam miksu sałat, bo to akurat miałam w lodówce, jednak zdecydowanie lepiej sprawdziłaby się moim zdaniem rukola, ze swoim charakterystycznym smakiem. Warunek sukcesu sałatki, kiwi musi być dojrzałe, gdyż to ono nadaje posmaku w dużej mierze. Do takiego zestawienia, nie trzeba jakiegoś specjalnego dressingu, chyba, że zwykły winegret. Mi wystarczył świeżo mielony pieprz i spryskanie całości oliwą w sprayu.

Ogólnie polecam eksperymenty z  warzywami i owocami zarówno w sałatach jak i surówkach. Czasem nieco dziwne zestawienie, może zaowocować naprawdę czymś fajnym.

Sałatka w zupełności wystarczy za cały obiad, dla potrzebujących czegoś większego, można podać ją z grzankami lub pieczywem czosnkowym.

Ja lubię jak mi w sałatach chrupie coś między zębami a tutaj wszystkie składniki w miarę miękkie. Następnym razem dodam podprażone pestki dyni lub słonecznika.

Składniki na 1 porcję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *