Lifestyle

Z wizytą w Smak Sztuki

19 września 2016

Jakiś czas temu, mieliśmy okazję gościć u Gosi i Bartka ze SmakSztuki.pl . Gosia i Bartek prowadzą rodzinny sklep, oparty na ich pasjach – herbacie i ceramice.

Gościliśmy co prawda jeszcze w starej lokalizacji, ale możecie już ich odwiedzić w Krakowie, przy ul. Kobierzyńskiej 117 A, na Ruczaju,  w nowym stacjonarnym punkcie, gdzie posmakujecie nie tylko wybornych herbat, ale możecie także brać udział w licznych wydarzeniach kierowanych do dzieci i dorosłych jak np. kursy ceramiki. Polecam szczególnie odwiedziny teraz, bo sklep zmienia się z dnia na dzień i codziennie dzieje się tam coś godnego uwagi. Jeśli sami tworzycie ceramiczne dzieła, to na miejscu możecie wypalić swoje wyroby.

smak1

Już od progu, wita nas piękny aromat mieszanek herbat. Potem „tylko” decyzja, czego dzisiaj się napijemy. A zdecydować jest trudno, bo każda herbata wygląda na smaczną i każda kusi swoim aromatem, obiecując niesamowite doznania smakowe 😉 A potem już było dużo, dużo o herbacie, kawie i czekoladzie.

Do powstania smacznego naparu herbacianego niezwykle ważny jest oczywiście dobrej jakości susz herbaciany, ale również woda o odpowiedniej twardości jak i temperaturze. Praktycznie każdy gatunek herbaty jest parzony wodą o innej temperaturze, dlatego warto zwracać uwagę, aby nie zalewać każdej herbaty wrzątkiem, jak tego się uczymy od małego. Czas parzenia to równie ważny czynnik, wpływający na smak ale również działanie herbaty. Herbata parzona krótko, ma działanie pobudzające. Jeśli pozwolimy jej parzyć się dłużej, będzie działała tonizująco na organizm.

Dla tych, którzy chcą ograniczyć picie kawy, polecam pobudzającą yerba mate. Nie prawda, że smakuje jak siano 😉 Wystarczy wybrać odpowiedni gatunek yerby, polecam przepyszną yerbę z gruszką i cieszyć się smakiem yerba mate (nie, to nie herbata ;). Jest ona bardzo popularna w Ameryce Południowej i siorbana ze smakiem przez cały dzień. Jeśli byliście w Krakowie w czasie ŚDM, to może udało Wam się dostrzec grupki młodych, z przytroczonymi do plecaków lub nóg termosikami z wodą i matero upchnięte gdzieś w czeluściach kieszeni spodni lub plecaka.

Polecam Wam szczególnie spróbowanie herbaty z ceramicznych, ręcznie robionych przez Gosię czarek. Smakuje ona zupełnie inaczej, niż herbata pita w kubku.
smak9

Polecam Wam wizytę w Smaku Sztuki z kilku powodów. Możecie naprawdę dużo dowiedzieć się o właściwościach ziół, herbaty, sposobie ich parzenia ale również zakupić najlepsze gatunkowo herbaty w przystępnych cenach. To również doskonałe miejsce, jeśli szukacie niebanalnych prezentów dla bliskich osób. Gosia zajmuje się ręcznym wytwarzaniem ceramiki. Sama uczęszczałam do niej na kurs i wiem, że ceramika to niezwykle pracochłonne zajęcie, wymagające precyzji. Nigdy też nie wiemy do końca, jaki będzie efekt końcowy naszego wyrobu 😉 Wszystkie wyroby Gosi są unikalne, robione z sercem.

smak7

Jest w czym wybierać, bo znajdziecie tu i czarki i talerzyki czy miseczki, zestawy do sushi, obrazki ceramiczne robione przez Gosię oraz przepiękne japońskie zestawy do parzenia herbaty.

Jeśli jednak nie jesteście pewni, co podarować bliskiej osobie, możecie podarować bon prezentowy. Sama nie raz staję przed dylematem, co będzie odpowiednie na prezent, dlatego doceniam fakt, że Gosia i Bartek dają możliwość samodzielnego wyboru obdarowanej osobie prezentu 😉

smak6

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *