Serniki

Sernik z brzoskwiniami

13 kwietnia 2016
Jump to recipe

sernik2

Przepis na  sernik z brzoskwiniami przyniosła pewnego razu moja mama z pracy. Nie wiem ile lat on gości w naszym domu, ale z pewnością mama robiła go jeszcze wtedy, jak byłam w podstawówce. Nie musie go robić z brzoskwiniami – to chyba relikt epoki, bo wtedy owoce z puszek jadło się chętnie i pod każdą postacią (ananasy z bitą śmietaną;p).

Sernik jest bardzo serowy, taki jak lubimy, a do tego chyba nie może się nie udać. Jeden z najlepszych serników, jakie jadłam.

Nie opada, co jest jego dużym plusem. Szybko znika w głodnych brzuszkach i można go jeść i jeść i jeść.

Ja uwielbiam pieczenie ciasta w domu, gdy w całym mieszkaniu unosi się niesamowity aromat ciasta. Trudno nam często się powstrzymać i nie kroić jeszcze ciepłego ciasta, szczególnie jak to jest szarlotka lub sernik. Mi, zapach sernika kojarzy się z kawiarnią czy cukiernią.

sernik z brzoskwinia

Sernik to specyficzne ciasto. Z jednej strony proste do zrobienia, z drugiej niekoniecznie. Pamiętajcie, żeby zawsze wszystkie składniki jakich używacie do ciasta, miały temperaturę pokojową.

Jeśli lubicie serniki z bezą czy też owocami, to ten na pewno przypadnie Wam do gustu, szczególnie, że nie wymaga zbytnich umiejętności kulinarnych. Dzieciaki ale i dorośli go kochają 😉

sernik z brzoskwiniami

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *