Bez pieczenia | Serniki

Gotowany sernik bez pieczenia

5 kwietnia 2017
Jump to recipe

Ten gotowany sernik, bez pieczenia, to można powiedzieć, wspomnienie dzieciństwa. Pyszny, wilgotny, nie ma przy nim dużo pracy a co ważne, zawsze się udaje.

Sernik nie wymaga pieczenia, nie ma problemów z jego opadaniem.  Jeśli więc boicie się tego aspektu, a chcecie cieszyć się pysznym sernikiem czy to na Święta, czy zupełnie bez okazji, to gorąco polecam ten przepis.

Bardzo fajnym pomysłem jest podział masy na dwie części i dodanie do jednej kakao. Oczywiście, możecie podzielić masę również na 3 części i układać biała-kakakowa-biała. Albo do jednej z nich dodać kawy i zacząć od kakaowej, w drugiej kolejności dajemy warstwę kawową i wykańczamy warstwą białą.

Ja uwielbiam na górze galaretkę pomarańczową, ale możecie dać dowolną.  Tak samo do galaretki dodajcie swoje ulubione owoce – banany, winogrona czy truskawki. Możecie do masy serowej dodać bakalie zarówno rodzynki jak i orzechy, które miło urozmaicą smak sera. Ważne jest aby dodać do masy serowej jakiś wyraźny aromat. Polecam cytrynowy, pomarańczowy albo migdałowy.

Możecie ciasto zrobić z herbatnikami lub bez. Możecie użyć tradycyjnych, czekoladowych lub pełnoziarnistych. Pełna dowolność 😉

Jakkolwiek postąpicie, ciasto na pewno Wam się uda i będzie smakować Waszym gościom.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *