Boże Narodzenie | Inne

Szybki makowiec na cieście francuskim – choinka

18 grudnia 2017
Jump to recipe

Macie tak, że przed Świętami brak Wam czasu na wszystko? Ja tak mam w tym roku, więc każde ułatwienie jest dla mnie na wagę złota 😉 Ten makowiec krążył po sieci od roku lub więcej. Jest bardzo efektowny i niezwykle prosty do zrobienia. Co potrzebujecie? Tylko zrobić wycieczkę do sklepu spożywczego po ciasto francuskie i masę makową.

Wiadomo, możecie zrobić ciasto francuskie sami, masę makową również. Tylko miało być szybko i prosto. Dla niektórych przepis ten jest zbawieniem, dla innych czymś nie do pomyślenia 😉 Ale ma być najszybciej i najprościej jak to tylko możliwe.

I wiecie co, takie ciacho wychodzi naprawdę dobre. Nie musicie martwić się czy masa jest zbyt wilgotna, czy ciasto Wam wyrośnie. Wyrośnie, bo jest kupne 😉 Jedyne na czym musicie się skupić przy wykonaniu ciasta, to pilnowanie czasu pieczenia a wcześniej nacinanie gałązek choinki i ich skręcanie. Jeśli chcecie mieć sporawych rozmiarów ciasto lub dwa mniejsze (masy z puszki starczy Wam minimum na dwie sztuki), kupcie dwa opakowania ciasta francuskiego. Możecie też przygotować jedno ciasto z jednego opakowania ciasta francuskiego – wtedy wystarczy odkrojone boki odwrócić i połączyć razem i mamy górę naszej choinki.

Ciastu podoła każdy laik kulinarny.

To co ważne, to gotowa do pieczenia konstrukcja jest dość mało stabilna i ciężka do przeniesienia na blachę do piekarnika lub na papier do pieczenia. Z tego względu układamy spodnią warstwę na papierze do pieczenia i dopiero smarujemy całość makiem i przykrywamy wierzchnią warstwą na następnie nacinamy i przekręcamy.

A taki makowiec na cieście francuskim w kształcie choinki smakuje całkiem dobrze – w końcu kto nie lubi ciasta francuskiego? I wygląda też zacnie na świątecznym stole. To co, robicie w tym roku? I bez żadnych wymówek. A resztę ciasta pozostałego z wykrawania choinki,  z pewnością wykorzystacie na zwykłe ciastka posypane choćby cukrem lub np. rogaliki z resztą masy makowej.

Przepis należy do cyklu Przepisy Świąteczne last minute – dla wszystkich zabieganych 😉

 

 

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *