Ciastka

Orzechowe księżyce

30 listopada 2016
Jump to recipe

Jesień to czas orzechów. Nie mogło ich zatem zabraknąć i w mojej kuchni. Ponieważ dorobiłam się zacnych 3 kg orzechów włoskich, przyszedł czas na ich użycie w orzechowych księżycach. To jedne z najlepszych ciastek jakie jadłam. Delikatne, bardzo kruche i przepyszne. U nas znikały bardzo szybko, więc kolejnym razem upiekę na pewno podwójną porcję. Dodawałam, że pięknie pachną w czasie pieczenia?

Zamiast zmielonych orzechów włoskich, możecie użyć również mąki migdałowej. Jak dla mnie, ciastka są na tyle słodkie, że nie trzeba dodatkowo ich posypywać cukrem pudrem, ale jeśli lubicie dużą dawkę słodkiego smaku, to wymieszajcie cukier puder z ziarenkami wanilii lub z cukrem waniliowym.

ciastka orzechowe

Ja ciasteczka przechowuję w szklanym słoju. W pierwszy dzień są bardzo kruche i delikatne, co nie znaczy, że kruszą się w rękach 😉 Co do dni kolejnych nie mogę się niestety wypowiadać, bo ciasteczka ich nie doczekały.

ksiezyc3

Do wypieku zdecydowanie polecam cukier puder. Ciasto z użyciem orzechów jest dość delikatne i jeśli użyjemy cukru tradycyjnego w kryształkach, to będzie on widoczny w postaci małych dziurek w gotowym wypieku.

Możecie rozwałkować ciasto i wycinać z niego księżyce jak i dowolne inne kształty za pomocą foremek. Ja odrywam kulkę ciasta, w dłoniach formuję wałeczek, lekko go zaokrąglam i dłonią dociskam i tak tworzą mi się księżyce 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *