Dania bezmięsne | Dania mięsne

Meksykańskie pierogi empanadas

20 lipca 2016
Jump to recipe

empanadas

Naszło mnie na coś innego…pierogi! Ale nie takie zwykłe bo prosto z Mexyku! Świetne, pikantne, z dowolnym nadzieniem. Doskonałe na ciepło jak i na zimno. Pyszne z sosami i same. Sprawdzą się na każdej imprezie lub jako danie obiadowe.

Ja przygotowałam je w dwóch wersjach z nadzieniem z brokuła i mięsnym, ale nie z wołowiny a delikatniejszym, z kurczaka. Zapraszam!

Przepisów na ciasto na empanadas jest wiele. Nie chciałam jedynie kruchych empanadas, bo wiedziałam, że będą musiały poleżeć u nas kilka dni, a ciasto czasem lubi wyschnąć. W tym przepisie na ciasto jest serek kanapkowo-sernikowy, dzięki czemu ciasto jest kruche, ale i wilgotne nawet po kilku dniach.

pierogi empanadas

Farsz to osobna bajka. Dodajcie taki jak lubicie 😉 W przepisie jak wspomniałam będzie jeden z brokuła i jeden mięsny, ale kusi mnie też farsz jak na pierogi ruskie lub ukraińskie. Wierzch możecie pozostawić bez żadnych dodatków lub też posypać je czarnuszką czy sezamem.

Chociaż empanadas to całkiem spore pierogi,  na kilka gryzów, jeśli robicie je na imprezę, warto zrobić podwójną porcję i mniejsze rozmiarowo pierożki na jeden kęs. Zapobiegnie to potencjalnemu wypłynięciu zawartości i pobrudzeniu palców czy ubrania.

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *