Dania bezmięsne

Knedle z morelami

27 lipca 2016
Jump to recipe

knedle morele

Mięciutkie, pyszne knedle z soczystymi morelami w środku. W końcu, dlaczego knedle mają być tylko ze śliwkami?  Jeśli próbowaliście knedli truskawkowych, w tych też się zakochacie.

To co ja cenię w knedlach, to właśnie gruba warstwa ciasta i ukryty w nich słodki środek. Kto by się spodziewał po takiej solidnej kuli, takiego pysznego środka?

U mnie standardowo knedle z bułeczką tartą i masłem. Jeśli lubicie, posypcie dodatkowo je cukrem. Ja nie dosładzałam moreli, ale jeśli lubicie wersję na słodko, to możecie dodawać cukru również do środka owoców.

morele

Ktoś, kiedyś mnie pytał jak szykuję owoce do knedli. Jeśli są to owoce pestkowe, to zwykle nadkrawam je tak, aby wyjąc bez problemu pestkę. Jeśli lubicie, w zagłębienie po pestce można wsypać łyżeczką cukier. Jeśli nie potrzebujecie cukru, morelę czy śliwkę owijacie po prostu grubszą warstwą ciasta.

Przepis na ciasto jest nieco inny niż w wypadku knedli z truskawkami. Występuje tu mąka ziemniaczana. Ogólnie, przepisów na ciasto do knedli jest masę, ale ja preferuję te na ziemniakach. Są przepisy na ciasto, które wychodzi podobnie do tego na kluski śląskie…co kto lubi.
morele1

Only registered users can comment.

  1. Pyszne wyglądają!:)
    Morele są niedocenionym owocem moim zdaniem – rzadko pojawiają się w przepisach – a szkoda, bo są bardzo smaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *