Ciasta z owocami | Ciastka

Muffinki z truskawkami i kruszonką migdałową

21 czerwca 2017

Bardzo lubimy muffinki i zupełnie nie wiem czemu, tak rzadko je robimy. Są poręczne, nie brudzą rączek. Idealne do zabrania w plecak na wypad za miasto czy na piknik. A te muffinki z truskawkami, kryją w sobie całkiem sporo owoców. Góra babeczek zwieńczona jest kruszonką, ale nie byle jaką, bo z mąki migdałowej.  Ta kruszonka, doskonale komponuje się ze smakiem truskawek.

Dodatkowo, zupełnie przypadkiem okazało się, że upiekłam je w obchodzony w Stanach dzień ciasta truskawkowego 😉

Nie wiem czy widzicie, ale chciałam się pochwalić zdjęciami z sesji z muffinkami. Wiem, pewnie można wytknąć im tysiące błędów, ale mi się strasznie podobają. Akurat wczoraj kupiłam również kwiaty, które idealnie się wkomponowały w tą kompozycję. Pomogła też zmiana położenia stołu, aby słońce w końcu zawitało do naszej kuchni i wymalowało piękną grę światła.

A same muffinki… Mój mąż dostawał po rękach, żeby ich nie jeść. Tata za to kazał zmienić zawód i kierować się w kierunku cukiernictwa i własnej kawiarni. No cóż, nie będę ukrywać, że kawiarnia z domowym ciachem to moje marzenie. Uwielbiam zapach kawy. Nie tyle jej smak co zapach a taka kawiarnia z własnymi wypiekami, byłaby moim królestwem.

Normalnie bym się denerwowała, że sok z truskawek wypływa z babeczek na zewnątrz. Ale wiecie co? Mi to nie przeszkadza, bo właśnie wygląda to świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *