Dania bezmięsne | Fit

Naleśniki gryczane pełnoziarniste- bezglutenowe, bezmleczne

13 lutego 2017

Dzisiaj zapraszam na naleśniki. Ale nie byle jakie, bo naleśniki gryczane, dzięki czemu są bezglutenowe. W przepisie nie ma również mleka a i bez jajek się obędzie jeśli chcecie. Idealny przepis na zdrowe naleśniki bezglutenowe, dla tych co muszą unikać tego składnika.

Kto powiedział, że zdrowe naleśniki muszą źle smakować? Najlepiej smakują na słodko, od razu po usmażeniu. My je jedliśmy z prażonymi jabłkami i dżemem.

Przepis pochodzi z porannej audycji w Radiu Kraków, gdzie podawała go p. Ewa Wachowicz 😉 Fajny trick jaki p. Ewa zastosowała na goryczkę z mąki gryczanej, to dodanie 2 łyżek mąki migdałowej. Faktycznie, ta goryczka jest praktycznie niewyczuwalna. Nawet mąż, który nie przepada zbytnio za mąką gryczaną (miód to co innego:), nie grymasił.

U mnie na blogu, nieco zmienione proporcje – więcej dodałam mąki, gdyż z oryginalnych, ciasto wyszło mi za rzadkie. Użyłam też mąki pełnoziarnistej, przez co moje naleśniki nie są zbyt fotogeniczne, bo po prostu szare, za to jeszcze bardziej zdrowe 😉

Myślę, że jak pominiecie w przepisie cynamon, to świetnie sprawdzą się do nadziewania mięsem czy ogólnie wytrawnym nadzieniem.

A Wy z czym jadacie gryczane naleśniki? Wersja wytrawna, czy jednak słodka?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *