Delicato-Tosca Cukiernia Szwedzka

Nader dziwaczne miejsce. Nigdzie nie rzuciła mi się w oczy nazwa, poza „Cukiernia Szwedzka”.  Po wejściu do środka czekaliśmy z dobrych 5 min (w kawiarni byliśmy tylko my), aż z czeluści kawiarni-cukierni wyłoni się nieco przyspany jegomość, aby przyjąć zamówienie.

Wystrój

W kawiarniach dla mnie liczy się wystrój i nastrój, budowany np poprzez unoszący się aromat kawy. Tutaj tego aromatu próżno szukać. Nasze frappe było robione gdzieś na zapleczu mimo, że ekspress stał na naszym widoku.

Jeśli ktoś w nazwie używa przymiotnika „szwedzka”, to automatycznie kojarzy mi się to z nieco surowym wystrojem skandynawskich domów. Tutaj tego nie ma. Białe stoliki, z krzesłami dobieranymi losowo. W normalnych knajpkach, ma to swój urok, ale w kawiarni „szwedzkiej” powinno być jasno i pod linijkę.

Po sufitem znajdował się za to kandelabr chyba z ikea, ze świeczkami w żółto, zielonym, czerwonym kolorze.

Jedynymi akcentami dla mnie szwedzkimi, był drewniany uchwyt na papier toaletowy w łazience i metalowy ręcznik na ręczniki papierowe do rąk, również z ikea.

Ceny

Ciężko mi tu mówić o cenach. Cennika nigdzie nie ma, ani na ścianach ani w formie papierowej. Podejrzewam, że „kelner” trzaska sobie ceny z głowy. W sumie za 2x gołą frappe i 2 kawy białe zapłaciliśmy 36 zł.

Jedzenie

Do jedzenia w tej knajpce nie doszło. Owszem, ciasta niektóre wyglądały apetycznie, ale otrzymany spodeczek pod kawę i łyżeczkę był tak przechodzony, że aż palcem sprawdzałam, czy aby na pewno jest czysty. Brrrrrrr

Co do samej kawy, to dwie białe kawy zostały ocenione jako dobre. Nasze frappe było po prostu okropne. Nie pijam na codzień kawy i jeśli już decyduję się na kawę, łatwo mi rozpoznać, czy kawa jest dobra czy nie. Ta zdecydowanie nie była.

Jest wiele miłych miejsc na bielskiej starówce, gdzie warto wpaść. Niestety, moim zdaniem z wczorajszej wizyty, Delicato-Tosca nie zasługuje na uwagę. Przydałoby się wymienić co chwila znikający personel, na jakiś bardziej zaangażowany, w tle puścić miłą dla ucha muzykę. Umieścić na ścianie cennik i wyłożyć gdzieś przesłanie kawiarnio-cukiernii. Może ten lokal ma potencjał czy misję, ale na pewno nie w obecnej formie.

Delicato-Tocsa Cukiernia Szwedzka

Wzgórze 12

Bielsko-Biała