Bar Mleczny Przecinek

W Krakowie barów mlecznych Ci u nas dostatek. Dlatego po Przecinku, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Kolejnego baru w tym samym lekko obskurnym stylu.

Tymczasem, miła niespodzianka. Przytulne, nowocześnie urządzone wnętrze sprawia, że nie czujesz się jak w PRL-u. Co tam, każdy poczuje się tu dobrze! Przy stolikach siedziały i rodziny z małymi dziećmi, kulturysta, wielopokoleniowa rodzina, turyści. Każdy pałaszował, aż trzęsły mu się uszy.

Miejsce do zwrotu naczyć ukryte jest w bocznym przejściu, także sterta talerzy nie razi niczyich oczu.Naprawdę, jest tu domowo i przytulnie. Lokal jest dość spory, więc również w tym nie przypomina klasycznych barów mlecznych. Nie ma tu tłumów, także spokojnie znajdziemy zaciszne miejsce dla siebie w jednej z dwóch sal czy też na antresoli.

Co ważne, Przecinek posiada toalety, w tym przystosowaną do przewijania dzieci. Do dzieci musimy tutaj również powrócić, bo w Przecinku znajduje się dość spory, dobrze wyposażony kącik do zabawy dla maluchów.

No dobrze, wiemy, że jest tam całkiem dobrze, ale co z jedzeniem, bo do baru idziemy zjeść…

Z jedzeniem też jest dobrze:)

Ceny

Za obiad dla 4 dorosłych osób, w tym 2 x danie dnia (zupa+drugie) 2 zestawy 2 danie + surówka i 4 kompoty zapłaciliśmy 57 zł. W bardze zamówimy nie tylko dania obiadowe ale również śniadania np jajecznicę za 5 zł, zestaw śniadaniowy za 5,5, zupę mleczną czy parówkę za 2,5.

Z dań typowo barowych ryż z jabłkami kosztuje 6,5 a dwa gołąbki 9 zł. Możemy wybierać w menu zarówno z dań barowych, mięsnych, rybnych jak i dań z kuchni włoskiej (makarony).

Jedzenie

Jedzenie bardzo dobre. Każdy z nas był najedzony i zadowolony. Na uwagę zasługuje kompot. Był taki… bardzo domowy. Właśnie tak smakuje prawdziwy kompot – czuć w nim było wyraźnie truskawki. Nie był za słodki. Idealny.

To co zwróciło uwagę to również wyszczególnione dania kuchni regionalnej i tak próbowaliśmy duszonki jak i pierogów bielskich(z kaszą gryczaną, fetą, mięsem i szpinakiem).

Na duży plus Przecinka należy zaliczyć również układ menu na ścianach. W pierwszej chwili może ciężki do ogarnięcia, jednak przy kolejnej wizycie, wiadomo, gdzie patrzeć. Na ścianach na lewo od baru wiszą cenniki z typowo barowymi posiłkami. Za to nad samą ladą, mamy podział na dania z drobiem, wieprzowiną, dietetyczne, surówki, napoje i inne.

Lokalizacja

Lokalizacja baru jest świetna. Znajduje się w centrum, więc czy to spiesząc gdzieś, czy to zwiedzając miasto, nie będzie problemu z trafieniem do baru.

Bar Mleczny Przecinek

ul. Barlickiego 13

Czynny codziennie : 10-20