Te pierogi są po prostu doskonałe i do tego, szybkie do zrobienia a do tego tak inne od tych, jakie znacie.
Takie pierogi smażone z pieczarkami czy dowolnym innym nadzieniem, a nawet bez, doskonałe są w zimny dzień z barszczem czerwonym. Jeśli szukacie odmiany od tradycyjnych pierogów z kapustą i grzybami np. na Boże Narodzenie, to ten przepis bez wątpienia spełni Wasze oczekiwania.
Smaku tych pierogów nie da się opisać. Dzięki sodzie, są puszyste, chrupiące.
Przepis odkryłam na Instagramie, jednak tam pierożki nie były pierożkami i pozbawione były nadzienia. Ponieważ wyglądały tak czy siak bardzo obiecująco, postanowiłam je zrobić. I tu kolejny plus, bo ciasto wyrabia się idealnie. Co prawda ja, wrzuciłam wszystkie składniki do misy miksera i wyrabiałam je hakiem, ale wyrobienie ręczne, powinno zająć chwilkę.
Skąd pomysł na nadzienie? Coś tam niecnego robiłam w kuchni i po tym niecnym cosiu, pozostało mi trochę pieczarek a raczej nadzienia pieczarkowego. Nie miałam pomysłu zbytnio co z nim zrobić, bo z jednej strony malutko go było, z drugiej strony szkoda wyrzucać. Wpakowałam je do kilku pierożków. Po usmażeniu szybka degustacja i …. bomba! To jest ten smak! Męża nie było można odgonić od pierogów, a obiecałam kilka sztuk rodzicom, więc warowałam przy nich jak strażnik 😉
Pierogi świetne są zarówno na ciepło, zaraz po usmażeniu jak i na zimno. Dobre nawet po kilku dniach.
Poeksperymentujcie z ciastem. Ja na pewno na tym wariancie nie zakończę, bo jeszcze będę testować wersje na słodko z makiem, serem i marmoladą. Zobaczymy co dobrego lub nie z tego wyniknie 😉
Ostatnio w jednej cukierni trafiłam na pierogi żydowskie. Zaskakujące smakiem. Było to ciasto drożdżowe, jak na pączki, wypełnione nadzieniem z ziemniaków, cebuli i sera – takie ruskie nadzienie. Całość usmażona. Niby dziwne zestawienie, a w smaku rewelacja 😉 Na pewno również zrobię takie pierogi z nadzieniem ruskim, też może być hit.
Nadzienie pieczarkowe, robimy z tego przepisu : Bułeczki z nadzieniem pieczarkowym
Składniki
Ciasto na pierogi
- 3,5 szklanki mąki
- 1 szklanka jogurtu naturalnego (dałam grecki)
- 2 jajka
- 1 łyżeczka sody
- szczypta soli
- olej do smażenia
- Nadzienie
Instrukcje
- Składniki na ciasto połączyć i zagnieść.
- Ciasto przykryć i odstawić na ok. godzinę.
- Po tym czasie ciasto rozwałkować, wykrawać krążki.
- Na każdy krążek nałożyć farsz, zlepić.
- Smażyć na rumiano .
- Odsączyć na ręczniczku papierowym.
bardzo podoba mi się ten przepis, zapisuję sobie bo lubimy tego typu dania
przepyszne